Magnézium Horčík prášok 600 g

Obrázok Magnézium Horčík prášok 600 g
Horčík (Magnesium) sa v ľudskom tele vyskytuje predovšetkým v kostiach, ostatok je v svaloch, endokrinných žľazách a v menšej miere v krvi.

163,31 Kč s DPH
Výrobca: Natural Pharm

Magnézium prášok

Obsah balenia: 600 g

Horčík (Magnesium) sa v ľudskom tele vyskytuje predovšetkým v kostiach, ostatok je v svaloch, endokrinných žľazách a v menšej miere v krvi. Celkovo ľudské telo obsahuje od 20 do 30 gramov horčíka. Horčík je nezastupiteľný pre väčšinu biochemických reakcií v ľudskom tele a preto sa z hľadiska zdravia jeho nedostatok výrazne zhoršuje priebeh prakticky každej choroby.

Magnézium je druhým najdôležitejším katiónom v tele a jeho prítomnosť je potrebná pre každú bunku v ľudskom tele. Táto minerálna látka je súčasťou mnohých metabolických procesov. Magnézium zodpovedá za svalové sťahy srdca, usmerňuje výmenu informácií medzi jednotlivými nervovými bunkami, syntetizuje bielkoviny a nukleové kyseliny (DNA, RNA) a podieľa sa na vyše 300 enzýmoch ľudského organizmu.

Magnézium je minerálna látka, ktorá je dôležitá pre väčšinu buniek ľudského organizmu. Každý človek by mal preto dbať na optimálnu hladinu magnézia, ktorá je potrebná pre zdravé fungovanie organizmu. Na dostatočný prísun magnézia by nemali zabúdať predovšetkým ľudia s nadmernou psychickou alebo fyzickou záťažou, či už dočasnou alebo dlhodobou, nakoľko tieto skupiny ľudí majú vyššiu spotrebu magnézia.

Všeobecne platí, že ľudia so zvýšenou psychickou (vyčerpanie, stres) alebo fyzickou (vrcholoví športovci, ťažko pracujúci) záťažou, ktorá je buď krátkodobá alebo dlhodobá, majú zvýšenú potrebu horčíka. Medzi tzv. rizikové skupiny však patria aj pacienti s rôznymi zdravotnými problémami. Nízka hladina horčíka je často spájaná s ochoreniami ako:

diabetes, hypertenzia, arytmia

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Dávkovanie:
375 mg prášku (pribalená 100 mg odmerka) nasypte do pohára s vodou. Premiešajte, kým sa prášok úplne nerozpustí a vypite.

Odporúčané dávkovanie: denná odporúčaná dávka pre dospelých je 375 mg.

Zloženie (v dennej dávke - 375 mg)

 Aktívne látky Obsah *RVH Schválené tvrdenia EU
 Horčík (Chlorid horečnatý hexahydrát) 375 mg  100 %   Horčík prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.
 Horčík prispieva k rovnováhe elektrolytov.
 Horčík prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie.
 Horčík prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému.
 Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov.
 Horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín.
 Horčík prispieva k správnej funkcii psychiky.
 Horčík prispieva k udržaniu zdravých kostí.
 Horčík prispieva k udržaniu zdravých zubov.
 Horčík zohráva úlohu v procese delenia buniek.

*RVH - denná referenčná výživová hodnota

POCIŤUJETE ÚZKOSŤ, NÁVALY HYPERKATIVITY, NEVIETE ZASPAŤ ALEBO NAOPAK, SKORO ZASPÁVATE?

Toto je len zopár symptómov, ktoré môžu byť neurologickými príznakmi nedostatku magnézia. Adekvátne množstvo horčíka je nevyhnutné pre nervovú vodivosť, a je taktiež spojené s nerovnováhou elektrolytov, ktoré vplývajú na nervovú sústavu. Málo horčíka je tiež spájané so zmenami osobnosti a niekedy aj s depresiou.

POCIŤUJETE SVALOVÉ KŔČE, TVÁROVÉ TIKY, OČNÉ ZÁŠKLBY ALEBO MIMOVOĽNÉ POHYBY OČI?

Magnézium je požadovaný element pre svalovú relaxáciu, a bez toho by boli naše svaly v neustálej kontrakcii. Kalcium na druhej strane signalizuje svalom kontrakciu. Ako sa uvádza v knihe The Magnesium Factor , dva minerály sú "dve strany fyziologickej mince", majú protichodné akcie a napriek tomu fungujú ako tím.