Aktívne uhlie prášok 500 g

Obrázok Aktívne uhlie prášok 500 g
Aktívne uhlie alebo adsorpčné uhlie je spoločné meno pre skupinu umelo vytvorených, pórovitých uhlíkov s hubovitou štruktúrou. Aktívne uhlie sa odporúča pri zvýšenej tvorbe črevných plynov.

6,50 € s DPH
Výrobca: Natural Pharm

    Odporúča sa:

  •  pri žalúdočných a črevných problémoch
  • - prispieva k zníženiu nadmernej plynatosti po jedle

Aktívne uhlie prispieva k zníženiu nadmernej plynatosti po jedle. 

Priaznivý účinok sa dosiahne pri 1 g , ktorý je potrebné užiť minimálne 30 minút pred jedlom alebo krátko po ňom (NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 432/2012)

Aktívne uhlie prášok 500 g

Obsah balenia: 500 g 

Aktívne uhlie alebo adsorpčné uhlie je spoločné meno pre skupinu umelo vytvorených, pórovitých uhlíkov s hubovitou štruktúrou. Vyznačujú sa veľkým aktívnym povrchom, s vysokou schopnosťou adsorbovať široké spektrum mikro- a makromolekulárnych látok. Možno ho použiť pri zvýšenej tvorbe črevných plynov. 
Vďaka svojej vlastnosti viazať toxíny, aktívne uhlie má široké využitie najmä v medicíne. Napríklad sa často využíva pri akútnych otravách. Môže sa použiť pri predávkovaní liekmi na predpis, ale aj voľnopredajnými liekmi ako je aspirín, acetaminofén a sedatíva.

 

Upozornenie:
Produkt nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom. Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení.

Skladovanie:
Skladovať v suchu, v dobre uzatvorenom obale pri teplote od +5°C do +25°C. Chrániť pred priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí.

Je odporúčané použiť a dobre zapiť aspoň 1 g, a venovať pozornosť dobe užívania, ak beriete životne dôležité lieky. V tom prípade by mal byť odstup aspoň 2 hodiny. Sprievodným a bežným znakom aktívneho uhlia je čierna stolica.