Sóda bikarbóna jedlá prášok 800 g

Obrázok Sóda bikarbóna jedlá prášok 800 g
Sóda bikarbóna má v našich kuchyniach nezastupiteľné miesto od nepamäti. Nepoužíva sa totiž len ako prísada do pečených maškŕt, ale aj pri rôznych problémoch.

3,50 € s DPH
3,00 € s DPH
Výrobca: Natural Pharm

Sóda bikarbóna jedlá prášok

Obsah balenia: 800 g

Sóda bikarbóna má v našich kuchyniach nezastupiteľné miesto od nepamäti. Nepoužíva sa totiž len ako prísada do pečených maškŕt. Jedlá sóda – hydrogenuhličitan sodný (alebo tiež sóda bikarbóna) je známa ako kypriaci prášok do pečiva. Po zmiešaní s kyselinou reaguje za vzniku oxidu uhličitého, čo spôsobí nafúknutie cesta pri pečení. Vo svojej prirodzenej forme je sóda známa ako minerál natrón. Už v minulosti ho Egypťania používali ako mydlo na účely čistenia.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Odporúčané dávkovanie: v prípade potreby pol až jednu zarovnanú kávovú lyžičku sódy zapiť vodou. 

Zloženie:

 Aktívne látky Obsah *RVH Schválené tvrdenia EU
 Sóda bikarbóna (hydrogénuhličitan sodný) 800 g   - -

*RVH - denná referenčná výživová hodnota

Sóda bikarbóna sa dá využiť aj v domácnosti. Jej použitie je naozaj univerzálne. Poslúži ako skvelý čistiaci prostriedok, využiteľná je i v domácej kozmetike, či pri niektorých zdravotných ťažkostiach.

Je možné ju využiť aj ako:

1. Píling na telo
Ak chcete mať krásnu pleť, treba, aby ste kožu pravidelne zbavili odumretých kožných buniek. Na tento účel ideálne poslúži píling zo sódy bikarbóny. Príprava je jednoduchá: zmiešajte sódu s vodou v pomere 1:3 a krúživými pohybmi naneste na pleť, opláchnite a pokožku ošetrite telovým mliekom.

2. Bodnutie hmyzom
Neviete, čo s neznesiteľným svrbením, ktoré vám spôsobilo bodnutie hmyzom? Naneste na postihnuté miesto pastu pripravenú z vody a sódy bikarbóny. Druhou možnosťou je, naniesť sódu priamo na vlhkú pokožku krúživým pohybom.

3. Dokonale čisté vlasy
V prípade, že dennodenne používate veľké množstvo stylingových produktov na vlasy, je dôležité sa ich pri umývaní vlasov zbaviť. To docielite aj tým, že do bežne používaného šampónu dáte malé množstvo sódy bikarbóny.

4. Zubná pasta a ústna voda
Potrebujete vybieliť zuby, aby ste mali krajší úsmev? Minula sa vám zubná pasta? Potom si ju pripravíte doma tak, že zmiešate jedlú sódu s 3-percentným roztokom peroxidu vodíka na hladkú pastu. Tiež môžete sódu použiť ako ústnu vodu. Rozmiešajte čajovú lyžičku v pohári vody a ústa niekoľkokrát vypláchnite.

5. Žiarivo biela vaňa, lesknúce sa dlaždice i kuchynské drezy
Sóda bikarbóna je výbornou pomocníčkou pri upratovaní domácnosti. Stojí minimum a nie je zdraviu škodlivá. Stačí ju nasypať na povrch, ktorý chcete vyčistiť, potom dôkladne prejsť handrou a opláchnuť.

6. Pripálené hrnce a panvice
Pripálenín na hrncoch a panviciach sa zbavíte tak, že do používaného prostriedku na riad pridáte sódu. V prípade veľmi znečistených hrncov nechajte pôsobiť celú noc. Tento trik použite tiež na umývanie príliš mastného kuchynského riadu.

7. Čistá a voňajúca mikrovlnná rúra
Občas vyzerá vnútro mikrovlnnej rúry ako po výbuchu. Zvyšky jedla a mastnoty odstránite tak, že na vlhkú špongiu nasypete jedlú sódu a vnútro rúry poriadne vyčistíte. Výborné je, že sa zbavíte nielen špiny, ale aj zápachu.

8. Zafarbené vnútro šálok od čaju alebo kávy
Milovníci kávy a čaju majú bohaté skúsenosti s odstraňovaním zafarbených častí šálok. Nie vždy to je jednoduché. Ak sa vám nechce šálky donekonečna drhnúť, zmiešajte štvrť šálky jedlej sódy s litrom teplej vody a týmto šálky umyte. V prípade veľmi odolných škvŕn riad namáčajte večer a umyte až ráno.

9. Kresby na nábytku nielen v detskej izbe
Máte deti, alebo vnúčatá, ktoré majú talent na kreslenie, ale kreslia všade inde len nie na papier? Nechcených kresbičiekb od pasteliek na nábytku i stenách sa zbavíte tak, že na vlhkú špongiu nanesiete sódu a povrch jemne očistíte.

10. Olejové škvrny v garáži
Škvrny od oleja v garáži alebo na dvore odstránite vskutku jednoduchým spôsobom. Stačí na ne nasypať sódu, nechať chvíľu pôsobiť a miesto vydrhnúť mokrou kefou.

11. Najrôznejšie pachy v celej domácnosti
Sóda bikarbóna je neutralizačným prostriedkom najrôznejších pachov. Preto sa ju oplatí použiť na odstránenie zápachu v chladničke, či z drevenej kuchynskej dosky. Poradí si aj so zapáchajúcim smetným košom a kuchynským odtokom (1/2 šálky sódy nasypte do odtoku, zalejte teplou vodou a nechajte pôsobiť aspoň hodinu).

12. Prevencia pred upchávaním umývadlových odtokov
Prepchávanie odtokov príjemnou záležitosťou nie je. Ak vás to už nebaví, tak stavte na prevenciu. Stačí, keď raz do týždňa nasypete do odpadu šálku sódy bikarbóny a zalejete horúcou vodou.

13. Pálenie záhy
Pri pálení záhy, ale aj pri nepríjemných pocitoch po konzumácii ťažkých jedál, vypite pol pohára vody s polovicou lyžičky sódy bikarbóny. Ak tieto zdravotné problémy nepominú, postup znovu opakujte po dvoch hodinách.