Magnézium Horčík prášok 150 g

Obrázok Magnézium Horčík prášok 150 g
Horčík (Magnesium) sa v ľudskom tele vyskytuje predovšetkým v kostiach, ostatok je v svaloch, endokrinných žľazách a v menšej miere v krvi.

61,84 Kč s DPH
Výrobca: Natural Pharm

Magnézium prášok

Obsah balenia: 150 g

Horčík (Magnesium) sa v ľudskom tele vyskytuje predovšetkým v kostiach, ostatok je v svaloch, endokrinných žľazách a v menšej miere v krvi. Horčík je nezastupiteľný pre väčšinu biochemických reakcií v ľudskom tele a preto sa z hľadiska zdravia jeho nedostatok výrazne zhoršuje priebeh prakticky každej choroby.

Magnézium je druhým najdôležitejším katiónom v tele a jeho prítomnosť je potrebná pre každú bunku v ľudskom tele. Táto minerálna látka je súčasťou mnohých metabolických procesov. Magnézium zodpovedá za svalové sťahy srdca, usmerňuje výmenu informácií medzi jednotlivými nervovými bunkami, syntetizuje bielkoviny a nukleové kyseliny (DNA, RNA) a podieľa sa na vyše 300 enzýmoch ľudského organizmu.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Dávkovanie:
375 mg prášku (pribalená 100 mg odmerka) nasypte do pohára s vodou. Premiešajte, kým sa prášok úplne nerozpustí a vypite.

Chlorid horečnatý je tiež možné prijímať cez pokožku. Vytvoríme 2,5% roztok, teda 1 kopcovitá lyžička (cca 2,5 -3 g) do 1 dcl vody a dať do rozprašovača. Používa sa rovnako ako olej na opaľovanie – nastriekať, rozotrieť a nechať vyschnúť, striekať na seba po celý deň na čo najväčšiu plochu tela.

Alebo si urobte minimálne 20 minútový kúpeľ nôh - 1 polievková lyžica do 2 l vody.

Firma: Natural Pharm Slovakia, s.r.o, Oravická 2616, 02801 Trstená