Lecitín Slnečnicový prášok 250 g

Obrázok Lecitín Slnečnicový prášok 250 g
Prvý Lecitín bol izolovaný Theodorom Gobley-im v roku 1846. Je to jeden zo základných stavebných prvkov bunkových membrán všetkých živých organizmov a radí sa medzi fosfolipidy. Získava sa zo semien slnečníc.

296,39 Kč s DPH
Výrobca: Natural Pharm

Slnečnicový Lecitín prášok 250 g

Obsah balenia: 250 g

Slnečnicový lecitín je prírodný produkt, ktorý má všestranné využitie v kuchyni. Dá sa použiť pri varení, pečení, ale aj ako alternatívna prísada do cereálií a jogurtov.

Lecitín sa zaraďuje medzi tzv. fosfolipidy. Tie tvoria hlavnú časť všetkých našich bunkových membrán, t.j. obal nervových, svalových a iných buniek ľudského tela. Jeho hlavnou účinnou látkou je fosfolipid fosfatidylcholín (cholín).

Cholín prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu, lipidov a pomáha pri udržiavaní normálnej funkcie pečene.

Lecitín ako čisto prírodná látka vo forme emulgátora v potravinách zabraňuje oddeleniu vody od oleja, prispieva k väčšiemu objemu cesta a spomaľuje žltnutie tukov. Lecitín je vhodné použiť pri domácom pečení chleba a koláčov, pri výrobe domácej čokolády, poliev, ďalej ako náhradu žĺtkov a masla.

Odporúčané dávkovanie:

1 gram 1 až 2 krát denne.

Lecitín je vhodné použiť aj pri domácom pečení chleba a koláčov. Odporúčané dávkovanie do cesta na chlieb predstavuje 2 - 3 gramy na 1 kg zmesi. pozornenie:

Priemerné výživové hodnoty na 100g:
Energetická hodnota 3723kJ/890kcal
Tuky 98g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 11,90g
Sacharidy 1g
Z toho cukry <1g
Bielkoviny <1g
Soľ 0g
 
Upozornenie:
Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Firma: Natural Pharm Slovakia, s.r.o, Oravická 2616, 02801 Trstená

Krajina pôvodu: Holandsko