Kokosový olej 200 ml

Obrázok Kokosový olej 200 ml
Kokosový olej je získavaný pomalým lisovaním z nasekanej dužiny kokosového orechu. Jeho kvalita sa odvíja od jeho pôvodu a kvality technológie – spracovania.

4,40 € s DPH
Výrobca: Ol´Vita

  Odporúča sa:

  • - na posilnenie imunitného systému
  • - na podporu metabolizmu 
  • - na vonkajšie použitie ako náhrada krému (tvár, ruky, atď...)

Kokosový olej
za studena lisovaný, nerafinovaný

Obsah balenia: 200 ml

Kokosový olej  sa dlhodobo využíva na vonkajšie použitie – na pokožku, nechty, vlasy, masáž, … či už pre svoje účinky, ale i pre svoju príjemnú vôňu. O jeho pozitívách pri vonkajšom použití netreba polemizovať. Čoraz populárnejší je však aj na vnútorné použitie – využíva sa na varenie alebo len tak pre udržanie vitality tela, resp. pre zdravie.
Ako antimykotikum si kokosový olej poradí s kvasinkovou infekciou a plesňami ako takými (napr. na nohách). Hojí rany a jazvy, pôsobí ako prevencia srdcovocievnych ochorení  (proti infarktu) a ako prírodné antibiotikum. Ďalej zmierňuje alergie, podporuje liečbu hemoroidov, pôsobí blahodarne na štítnu žľazu a akné, zabíja škodlivé črevné parazity, pôsobí preventívne proti vzniku kŕčových žíl, zmierňuje bolesť kĺbov, čistí ústnu dutinu, biely zuby a lieči afty, vyrovnáva hladinu cholesterolu v tele. Okrem toho má celý rad ďalších priaznivých účinkov na stav pokožky, nechtov a vlasov. Olejom môžete ošetrovať aj strie a celulitídu.
Použitie:
V kozmetike, starostlivosť o vlasy, pokožku. Vhodný do varenia a na priamu konzumáciu.

Skladovanie:
Skladujte na tmavom a chladnom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.