Cordyceps tablety 200 ks

Obrázok Cordyceps tablety 200 ks
1 tableta obsahuje: Cordyceps sinensis extrakt 10:1 - 350 mg (ekvivalent 3500 mg)

26,00 € s DPH
Výrobca: Natural Pharm

 

Cordyceps tablety

Výživový doplnok
tablety
Obsah balenia: 200 tabliet

Cordyceps alebo „Húsenica čínska“ je absolútne unikátny doplnok stravy. Nachádza sa v Tibete a v Číne vo vysokých nadmorských výškach. V Číne a Tibete sa používa viac ako 1200 rokov pre svoje účinky. V letnom období Cordyceps existuje v podobe huby, ktorá sa podobá na nízku bylinu tmavo hnedej farby. V období vytvárania spór z huby vystreľuje spóra, ktorá sa usádza na larvu motýľa z rodu Hepialus armoricanus „Lietajúca myš“ a začína na ňom parazitovať. Od tohto momentu sa začína druhý cyklus existencie Cordycepsu. Zasiahnutá larva sa zarýva do zeme. Mycélium huby začína prerastať do húsenice a vysávať z nej výživné látky, v dôsledku čoho podhubie celkom vyplní hmyz a tento zahynie. Spóra sa v larve začína podobať na baktériu, ktorá spotrebúva vnútorné orgány larvy, a ponecháva si na svoju ochranu jej rohovinový obal. Dochádza teda k symbiotickej forme, je to vlastne napoly hmyz a napoly rastlina. V letnom období podhubie vyrastá von a celý životný cyklus sa znova opakuje. Koncom leta, teda keď končí vegetatívne obdobie husenice, začína v horských oblastiach zber jej zrelých plodníc.

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Dávkovanie: 1 až 2 tablety 2 x denne.

Zloženie: (1 tableta - 700 mg)

 Aktívne látky Obsah *RVH Schválené tvrdenia EU
 Cordyceps sinensis extrakt 10:1 350 mg   - -
 Pomocné látky
 Inulín, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý

*RVH - denná referenčná výživová hodnota

Schválenie ÚVZ SR č. OHVBPKV/9081/2015/Jo

certifikát si môžete stiahnuť tu....