Vitamín K2 MK-7 + D3 tablety 100 ks AKCIA!

Obrázok Vitamín K2 MK-7 + D3 tablety 100 ks  AKCIA!
Výživový doplnok K2 MK-7 + D3 obsahuje vitamíny K a D, ktoré prispievajú k udržaniu zdravých kostí.

8,00 € s DPH
5,50 € s DPH
Výrobca: Natural Pharm

    Odporúča sa:

  • Vitamíny K a D prispievajú k udržaniu zdravých kostí.
  • -  Vitamín D prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi.
  • -  Vitamín D prispieva k udržaniu správneho fungovania svalov.

K2 MK7 + D3 tablety

Výživový doplnok
tablety
Obsah balenia: 100 tabliet

Zloženie (1 tableta – 300 mg):

Inulín 296,89 mg, Protihrudkujúca látka - Stearan horečnatý 3 mg, Vitamín K (menachinón-7/vitamín K2) 0,1 mg (133%*), Vitamín D3 (cholekalciferol) 25 μg (500 %* - 1000 I.U.)

* DDD - denná doporučená dávka

Vitamín K je tiež známy ako menadion, fylochinon a vitamín K2. Rôzne formy tejto zložky patria do skupiny vitamínov rozpustných v tukoch. Prítomnosť tuku je nevyhnutná na to, aby sa do tela vstrebal vitamín K.

Vitamín D je pomerne zaujímavá skupina zlúčenín, ktorá sa radí medzi látky rozpustné v tukoch. Z tejto skupiny majú význam práve vitamíny D2 (ergokalciferol) a D3 (cholekalciferol), ktoré prijímame v potrave. D2 sa nachádza v rastlinách (napr. huby) a D3 je živočíšneho pôvodu (rybací tuk, vajce, mäso). Inak to s obsahom vitamínu D v potravinách moc slávne nie je. Našťastie si však dokážeme vitamín D3 vyrábať i v našom tele z cholesterolu. Vitamín D3 je prirodzene sa vyskytujúca forma vitamínu D, ktorý vzniká v koži pôsobením slnečného žiarenia. 

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Dávkovanie: 1 tableta denne, najlepšie s jedlom.

Zloženie: (1 tableta - 700 mg)

 Aktívne látky Obsah *RVH Schválené tvrdenia EU
 Vitamín K (menachinón-7 /vitamín K2/) 100 µg  133 %*   Vitamín K prispieva k správnej zrážanlivosti krvi
 Vitamín K prispieva k udržaniu zdravých kostí.
 Vitamín D3 (cholekalciferol) 25 µg  500 %* - 1000 I.U.    Vitamín D prispieva k správnemu vstrebávaniu/využitia vápnika a fosforu.
 Vitamín D prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi.
 Vitamín D prispieva k udržaniu zdravých kostí.
 Vitamín D prispieva k udržaniu správneho fungovania svalov.
 Vitamín D rispieva k udržaniu zdravých zubov.
 Vitamín D prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
 Vitamín D zohráva úlohu v procese delenia buniek.
 Pomocné látky
 Inulín, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý

*RVH - denná referenčná výživová hodnota