Sóda bikarbóna tablety 200 ks

Obrázok Sóda bikarbóna tablety 200 ks
174,30 Kč s DPH
Výrobca: Natural Pharm

Sóda bikarbóna tablety

Výživový doplnok
tablety
Obsah balenia: 200 tabliet

Sóda bikarbóna má v našich kuchyniach nezastupiteľné miesto od nepamäti. Nepoužíva sa totiž len ako prísada do pečených maškŕt, ale aj ako prvá pomoc pri množstve zdravotných problémov. Jedlá sóda – hydrogenuhličitan sodný (alebo tiež sóda bikarbóna) je známa ako kypriaci prášok do pečiva. Po zmiešaní s kyselinou reaguje za vzniku oxidu uhličitého, čo spôsobí nafúknutie cesta pri pečení. Vo svojej prirodzenej forme je sóda známa ako minerál natrón. Už v minulosti ho Egypťania používali ako mydlo na účely čistenia.

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Dávkovanie: 1 až 2 tablety denne, zapiť vodou.

Zloženie: (1 tableta - 1000 mg)

 Aktívne látky Obsah *RVH Schválené tvrdenia EU
 Sóda bikarbóna (hydrogénuhličitan sodný) 490 mg   - -
 Pomocné látky
 Inulín, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý

*RVH - denná referenčná výživová hodnota

Schválenie ÚVZ SR č. OHVBPKV/8665/2014/Jo

certifikát si môžete stiahnuť tu....