Sníček Melatonin Mučenka tablety 200 ks

Obrázok Sníček Melatonin Mučenka tablety 200 ks
Hormón melatonín patrí k endogénnym antioxidantom, čo znamená, že na rozdiel od známych antioxidantov, ako sú vitamíny C, E či betakarotén, ho organizmus nezískava zo stravy, ale tvorí si ho sám.

15,00 € s DPH
Výrobca: Natural Pharm

 VZŤAH K ZDRAVIU:

  • Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie
  • Melatonín prispieva k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jet leg)

  • Mučenka - relaxácia - spánok

Sníček, Melatonin, Mučenka tablety

Výživový doplnok
tablety
Obsah balenia: 200 tabliet

Hormón melatonín patrí k endogénnym antioxidantom, čo znamená, že na rozdiel od známych antioxidantov, ako sú vitamíny C, E či betakarotén, ho organizmus nezískava zo stravy, ale tvorí si ho sám – za šera, pri stmievaní – v malom mozgu z hormónu serotonín, ktorý je zdrojom dobrej nálady a celkovej telesnej pohody. Jeho nedostatočná tvorba potom môže viesť ku spánkovým poruchám. Melatonín je hormón, ktorý sa prirodzene nachádza v našom tele. Organizmus ho vylučuje, kvôli tomu, že je potrebný k regulácii spánkového cyklu.  U ľudí predstavuje cyklus spánku a bdenia priemerne 8 hodín nočného spánku a 16 hodín dennej aktivity.

Mučenka (Passiflora incarnata) pochádza z dažďových lesov hlavne Južnej Ameriky a z východoindických ostrovov. Je to popínavá liana s až 5m dlhými výhonkami. Kvety vyrastajú z pazušiek najmladších listov.

Inulín - sladká chuť zdravia. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne pred spaním.

Zloženie: (1 tableta - 700 mg)

 Aktívne látky Obsah *RVH Schválené tvrdenia EU
 Mučenka (Passiflora incarnata) extrakt z kvetov 50 mg  - -
 Melatonín 1 mg  -  Melatonín prispieva k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma.
 Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie.
 Pomocné látky
 Inulín, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý

*RVH - denná referenčná výživová hodnota

Schválenie ÚVZ SR č. OHVBPKV/4746/2015/Ht

certifikát si môžete stiahnuť tu....