Sníček FORTE Melatonin tablety 100 ks

Obrázok Sníček FORTE Melatonin tablety 100 ks
Sníček forte je výživový doplnok, ktorý obsahuje melatonín, mučenku, vitamín B a medovku.

48,71 zł s DPH
Výrobca: Natural Pharm

 Odporúča sa:

  • - pri problémoch zo spánkom 

  • - na ukľudnenie

Sníček forte tablety

Výživový doplnok
tablety
Obsah balenia: 100 tabliet

Hormón melatonín patrí k endogénnym antioxidantom, čo znamená, že na rozdiel od známych antioxidantov, ako sú vitamíny C, E či betakarotén, ho organizmus nezískava zo stravy, ale tvorí si ho sám – za šera, pri stmievaní – v malom mozgu z hormónu serotonín, ktorý je zdrojom dobrej nálady a celkovej telesnej pohody. Jeho nedostatočná tvorba potom môže viesť ku spánkovým poruchám. Melatonín je hormón, ktorý sa prirodzene nachádza v našom tele. Organizmus ho vylučuje, kvôli tomu, že je potrebný k regulácii spánkového cyklu.  U ľudí predstavuje cyklus spánku a bdenia priemerne 8 hodín nočného spánku a 16 hodín dennej aktivity.

Mučenka (Passiflora incarnata) pochádza z dažďových lesov hlavne Južnej Ameriky a z východoindických ostrovov. Je to popínavá liana s až 5m dlhými výhonkami. Kvety vyrastajú z pazušiek najmladších listov. Táto bylinka pôsobí relaxačne a dodáva telu pocit pohody a uvoľnenia. Môže sa prejavovať aj ako odbúravač stresu. Je to taktiež prírodné antidepresívum, podieľa sa na vyššej kvalite spánku.

Medovku nájdeme len v bylinkových záhradkách, lebo vo voľnej prírode nerastie a navyše nie je ani obzvlášť dekoratívna. Jediným dôvodom jej pestovania sú jej mimoriadne dobré vlastnosti. 
Najznámejšie účinky medovky sú tlmenie menštruačných bolestí, nadúvania a búšenia srdca.
Čaj s medovky sa môže prejaviť aj na vašom psychickom zdraví a pohode. Odporúča sa vypiť čaj s medovky pred spaním.

Vitamín B6 (pyridoxín) hrá dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek, pri raste a vývoji kostry. Vitamín B6 je spoločným označením troch zlúčenín, odvodený od organickej aromatickej zlúčeniny, látky pyridin. Sú to pyridoxol,pyridoxal a pyridoxamín. Vitamín B6 má úlohu pri zmierňovaní tehotenskej nevoľnosti, pôsobí antikonvulzívne (proti kŕčom) a je potrebný pre správne fungovanie nervového, tráviaceho a imunitného systému, ako aj syntézy hemoglobínu.

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne pred spánkom.

Zloženie: (1 tableta - 700 mg)

 Aktívne látky Obsah *RVH Schválené tvrdenia EU
 Mučenka (Passiflora incarnata) extrakt z kvetov 50 mg  - -
 Medovka lekárska (Melissa Officinalis) extrakt 10:1 50 mg  - -
 Vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid) 3 mg  214 %*   Vitamín B6 prispieva k správnej syntéze cysteinu.
 prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie.
 Vitamín B6 prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému.
 Vitamín B6 prispieva k správnej látkovej premene homocysteinu.
 prispieva k normálnej látkovej premene bielkovín a glykogénu.
 Vitamín B6 prispieva k správnej funkcii psychiky.
 Vitamín B6 prispieva k správnej tvorbe červených krviniek.
 Vitamín B6 prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
 Vitamín B6 prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.
 Vitamín B6 prispieva k regulácii hormonálnej činnosti.
 Melatonín 1 mg  -  Melatonín prispieva k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma.
 Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie.
 Pomocné látky
 Inulín, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý

*RVH - denná referenčná výživová hodnota