Quinoa červená 500 g

Obrázok Quinoa červená 500 g
Quinoa je tradičnou juhoamerickou plodinou, ktorá sa pestuje vo vysokohorských oblastiach už viac ako šesť tisíc rokov. Quinoa červená je chrumkavejšia než biela a má orieškovú chuť.

38,16 zł s DPH
19,79 zł s DPH
Výrobca: Natural Pharm

Quinoa červená

Obsah balenia: 500 g

Zloženie:

Quinoa červená

Quinoa je tradičnou juhoamerickou plodinou, ktorá sa pestuje vo vysokohorských oblastiach už viac ako šesť tisíc rokov. Quinoa znamená "matka obilnín". Pestovali ju už Inkovia, ktorí si ju vysoko cenili. Tak, ako chia semená pre Aztékov, bola aj quinoa súčasťou rituálnych obradov. Rastlina síce nie je z botanického hľadiska obilnina, pretože je príbuzná špenátu, no jej využitie sa vždy podobalo skôr obilninám. Chuťou aj tvarom sa semená podobajú obilnému zrnu. Quinoa červená je chrumkavejšia než biela a má orieškovú chuť.

Ako ju uvariť?
Quinoa je skvelou alternatívou k ryži, cestovinám, kuskusu, ovseným vločkám alebo iným obilninám. A pripravuje sa rovnako jednoducho ako ryža! Aby ste ju správne uvarili, pracujte s rovnakým pomerom ako pri ryži: jedna šálka na dve šálky vody alebo vývaru. Keď privediete vodu do varu, pridajte do nej prepláchnutú quinou. Môžete pridať aj trošku soli alebo olivového oleja. Duste asi 20 minút, potom premiešajte a je navarené! Keď vychladne, pridajte do nej cibuľu, uhorky, paradajky, trochu citrónovej šťavy, soľ, korenie a šalát máte hotový. Musíte uznať, že je to jednoduché a nemáte čo pokaziť.

Upozornenie:
Produkt môže obsahovať stopy gluténu, horčice, sóje, orechov a sezamu.

Skladovanie:
Skladujte na suchom a tmavom mieste dobre uzatvorenom obale.

Krajina pôvodu:
Peru

Výživové hodnoty na 100g

Energetická hodnota 1491kJ/354kcal
Tuky 6,07g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 0,706g
Sacharidy 57,16g
Z toho cukry 0,1g
Vláknina 7g
Bielkoviny 14,12g
Soľ 0,012g

Firma: Natural Pharm Slovakia, s.r.o