Quinoa biela 500 g

Obrázok Quinoa biela 500 g
Quinoa je tradičnou juhoamerickou plodinou, ktorá sa pestuje vo vysokohorských oblastiach už viac ako šesť tisíc rokov. Quinoa biela má jemnú maslovú chuť a podobá sa ryži.

133,88 Kč s DPH

Dostupnosť: 4 x na sklade

Výrobca: Natural Pharm

Quinoa biela

Obsah balenia: 500 g

Zloženie:

Quinoa biela

Quinoa je tradičnou juhoamerickou plodinou, ktorá sa pestuje vo vysokohorských oblastiach už viac ako šesť tisíc rokov. Quinoa znamená "matka obilnín". Pestovali ju už Inkovia, ktorí si ju vysoko cenili. Tak, ako chia semená pre Aztékov, bola aj quinoa súčasťou rituálnych obradov. Rastlina síce nie je z botanického hľadiska obilnina, pretože je príbuzná špenátu, no jej využitie sa vždy podobalo skôr obilninám. Chuťou aj tvarom sa semená podobajú obilnému zrnu. Quinoa biela má jemnú maslovú chuť a podobá sa ryži.

Ako ju uvariť?
Quinoa je skvelou alternatívou k ryži, cestovinám, kuskusu, ovseným vločkám alebo iným obilninám. A pripravuje sa rovnako jednoducho ako ryža! Aby ste ju správne uvarili, pracujte s rovnakým pomerom ako pri ryži: jedna šálka na dve šálky vody alebo vývaru. Keď privediete vodu do varu, pridajte do nej prepláchnutú quinou. Môžete pridať aj trošku soli alebo olivového oleja. Duste asi 20 minút, potom premiešajte a je navarené! Keď vychladne, pridajte do nej cibuľu, uhorky, paradajky, trochu citrónovej šťavy, soľ, korenie a šalát máte hotový. Musíte uznať, že je to jednoduché a nemáte čo pokaziť.

Upozornenie:
Produkt môže obsahovať stopy gluténu, horčice, sóje, orechov a sezamu.

Skladovanie:
Skladujte na suchom a tmavom mieste dobre uzatvorenom obale.

Krajina pôvodu:
Španielsko

Výživové hodnoty na 100g

Energetická hodnota 1521kJ/361kcal
Tuky 7,1g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 0,7g
Sacharidy 52,1g
Z toho cukry 3,3g
Bielkoviny 16,4g
Soľ 0,01g

Firma: Natural Pharm Slovakia, s.r.o, Oravická 2616, 02801 Trstená