Pšenová múka 1000 g

Obrázok Pšenová múka 1000 g
Pšeno neobsahuje lepok, môžu ho konzumovať aj ľudia trpiaci celiakiou. Základné živinou v pšene sú sacharidy, obsahuje aj mnoho ďalších živín.

3,10 € s DPH
Výrobca: Natural Pharm

Pšenová múka

Obsah balenia: 1000 g

Už starí Gréci a Egypťania využívali pšeno v kuchyni. Robili si z neho napríklad chlieb, pivo, dokonca aj liehoviny. Starí Slovania si z neho vyrábali rôzne kaše a polievky, čo sa zachovalo i do dnešnej modernej doby. Pšeno však postupne začalo zanikať, pretože prišlo na rad pestovanie ryže. Pšeno poznali už naši predkovia. Ide o lúpané proso, pochádzajúce z Číny. V dnešnej dobe sa môžme tešiť jeho obľube spojenou s pestovaním aj v našich podmienkach.
Pre tých, čo pšeno nepoznajú, je to zásaditá potravina, ľahko stráviteľná, nenáročná na prípravu, chutná, sýta a výživná. Konzumovať by sme ho mali pretože obsahuje veľa telu prospešných látok: voda, tuk, bielkoviny, sacharidy, draslík, fosfor, železo, vláknina, vápnik, meď, mangán, magnézium, sodík, selén, zinok, vitamíny B, E, K a kyselinu listovú.

Pšeno neobsahuje lepok, môžu ho konzumovať aj ľudia trpiaci celiakiou. Základné živinou v pšene sú sacharidy. Pšenová múka je vhodná pre bezlepkovú diétu, pečie sa z nej výborné pečivo, placky aj najrôznejšie sladké sušienky. Obsahuje vlákninu.

Upozornenie:
Produkt môže obsahovať stopy gluténu, horčice, sóje, orechov a sezamu.

Skladovanie:
Skladujte na suchom a tmavom mieste dobre uzatvorenom obale.

Krajina pôvodu:
Poľsko