Pokojný spánok Melatonín tablety 200 ks NOVINKA!!

Obrázok Pokojný spánok Melatonín tablety 200 ks    NOVINKA!!
Pokojný spánok Melatonín je výživový doplnok, ktorý obsahuje chmeľ obyčajný, valeriánu lekársku, mučenku, medovku lekársku, vitamín B6 a melatonín.

18,90 € s DPH
Výrobca: Natural Pharm

 Odporúča sa:

  • - pri problémoch so spánkom 

  • - na ukľudnenie
  • - pri zvýšenej nervovej podráždenosti
  • - na zvýšenie chuti do jedla a zlepšenie trávenia

Pokojný spánok Melatonín tablety

Výživový doplnok
tablety
Obsah balenia: 200 tabliet

Hormón melatonín patrí k endogénnym antioxidantom, čo znamená, že na rozdiel od známych antioxidantov, ako sú vitamíny C, E či betakarotén, ho organizmus nezískava zo stravy, ale tvorí si ho sám – za šera, pri stmievaní – v malom mozgu z hormónu serotonín, ktorý je zdrojom dobrej nálady a celkovej telesnej pohody. Jeho nedostatočná tvorba potom môže viesť ku spánkovým poruchám.Melatonín je hormón, ktorý sa prirodzene nachádza v našom tele. Organizmus ho vylučuje, kvôli tomu, že je potrebný k regulácii spánkového cyklu.  U ľudí predstavuje cyklus spánku a bdenia priemerne 8 hodín nočného spánku a 16 hodín dennej aktivity.

Chmeľ obyčajný je trváca dvojdomá ovíjavá bylina s príchytnými úponkami. Samičie kvety vytvárajú žltozelené klasy, z ktorých sa vyvinú vajcovité šištice. Šištice chmeľu obsahujú silicu, živicu, triesloviny, flavonoidy, fytosteroly, éterické oleje a iné. Pôsobí utišujúco na nervovú sústavu tak isto je vhodný pri migrénach a neurotických stavoch spojených so sexuálnym vzrušením u mužov a pri frigidnosti žien.

Valeriána lekárska je rastlina, ktorú nájdeme hlavne v Ázii a Európe, rastie ale aj v Amerike, Číne a ďalších krajinách. Kvet valeriány lekárskej sa používa už celé storočia na výrobu parfumov a vôní a korene tejto rastliny sa v tradičnej prírodnej medicíne používajú už viac než dvetisíc rokov. Na rozdiel od kvetov, ktoré vydávajú len veľmi jemnú vôňu, vyniká koreň valeriány lekárskej silnou, zemitou vôňou, pretože obsahuje prchavé oleje a ďalšie rastlinné látky, vďaka ktorým sa odporúča na upokojenie organizmu. 

Mučenka (Passiflora incarnata) pochádza z dažďových lesov hlavne Južnej Ameriky a z východoindických ostrovov. Je to popínavá liana s až 5m dlhými výhonkami. Kvety vyrastajú z pazušiek najmladších listov.
Táto bylinka pôsobí relaxačne a dodáva telu pocit pohody a uvoľnenia. Môže sa prejavovať aj ako odbúravač stresu. Je to taktiež prírodné antidepresívum, podieľa sa na vyššej kvalite spánku.
Medovku nájdeme len v bylinkových záhradkách, lebo vo voľnej prírode nerastie a navyše nie je ani obzvlášť dekoratívna. Jediným dôvodom jej pestovania sú jej mimoriadne dobré vlastnosti.
Najznámejšie účinky medovky sú tlmenie menštruačných bolestí, nadúvania a búšenia srdca.
Čaj s medovky sa môže prejaviť aj na vašom psychickom zdraví a pohode. Odporúča sa vypiť čaj s medovky pred spaním.

Vitamín B6 (pyridoxín) hrá dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek, pri raste a vývoji kostry. Vitamín B6 je spoločným označením troch zlúčenín, odvodený od organickej aromatickej zlúčeniny, látky pyridin. Sú to pyridoxol,pyridoxal a pyridoxamín.Vitamín B6 má úlohu pri zmierňovaní tehotenskej nevoľnosti, pôsobí antikonvulzívne (proti kŕčom) a je potrebný pre správne fungovanie nervového, tráviaceho a imunitného systému, ako aj syntézy hemoglobínu.

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Zloženie (1 tableta - 700 mg):

Inulín 412,7 mg, Humulus lupulus extrakt10:1 (chmeľ obyčajný) 100 mg, Valeriana officinalis extrakt 10:1 (valeriána lekárska) 80 mg, Mučenka extrakt z kvetov 50 mg, Medovka lekárska extrakt 10:1 50 mg, Protihrudkujúca látka - Stearan horečnatý 4,9 mg, Vitamín B6 1,4 mg (100%*), Melatonín 1 mg

* NRV – denný referenčný príjem vitamínov a minerálnych látok (dospelí)

Dávkovanie:

1 tableta denne, 30 až 60 minút pred spánkom. Zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!