Ľanové semienka mleté 500 g AKCIA!!

Obrázok Ľanové semienka mleté 500 g AKCIA!!
Ľanové semienka sú potravinou s vysokým obsahom biologicky aktívnych látok. Sú tiež bohaté na omega-3 mastné kyseliny, teda „dobré“ tuky, ktoré majú priaznivý vplyv na ľudské telo.

1,90 € s DPH
1,70 € s DPH
Výrobca: Natural Pharm

Ľanové semienka mleté 500 g

Obsah balenia: 500 g

Ľanové semienko je lesklé, tmavohnedé zrniečko tvaru slzy, trochu väčšie ako sezam. Rastlina má malé modré kvety a patrí k tradičným slovenským plodinám. Využíva sa na výživu (semenka, olej, „múka“) aj na technické účely (olej). Ľanové semienko je potravina s vysokým obsahom biologicky aktívnych látok.

Ľanové semienka sú tiež bohaté na omega-3 mastné kyseliny, teda „dobré“ tuky, ktoré majú priaznivý vplyv na ľudské telo. Veľmi prospešné sú aj lignany nachádzajúce sa najmä v šupke semienka. Pôsobia ako rastlinné estrogény (ide preto o vhodnú potravinu pre ženy v prechode) a zároveň antioxidanty.

Použitie:
Ľanové semienka sa hodia do mnohých pokrmov. Možno ich pridať do ovsených vločiek, kaší, jogurtov, šalátov i dressingov. Za optimálnu dávku sa považujú 2-4 polievkové lyžice, je však vhodné začínať v menšom množstve a piť dostatok tekutín.

Upozornenie:
Produkt môže obsahovať stopy gluténu, horčice, sóje, orechov a sezamu.

Skladovanie:
Skladujte na suchom a tmavom mieste dobre uzatvorenom obale.

Krajina pôvodu:
UE