Jód extra kvapky 50 ml

Obrázok Jód extra kvapky 50 ml
Jód je jedným z najdôležitejších stopových prvkov, od ktorého závisí celkový zdravotný stav človeka, jeho vývin, rast, vitalita a dožitie sa vysokého veku v dobrej kondícii a zdraví.

10,00 € s DPH
Výrobca: Natural Pharm

  Jód prispieva:

  • k správnej kognitívnej funkcii
  • k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k správnemu fungovaniu štítnej žľazy
  • k udržaniu zdravej pokožky

Jód extra kvapky 50 ml

Výživový doplnok

Obsah balenia: 50 ml

Jód je jedným z najdôležitejších stopových prvkov, od ktorého závisí celkový zdravotný stav človeka, jeho vývin, rast, vitalita a dožitie sa vysokého veku v dobrej kondícii a zdraví. Najprirodzenejším zdrojom jódu sú morské ryby, riasy a morská voda.

Jód je látka, ktorá sa po konzumácii potravín vstrebe takmer na 100%. Z tela je jód vylučovaný obličkami. Jód je v štítnej žľaze, vážiacej asi 25 g, v jodidovej forme a vo forme soli. Celkové množstvo jódu v tele sa pohybuje okolo 40 mg, z toho 75% je uložené priamo v štítnej žľaze.

Zloženie:
Voda a zlúčeniny jódu (jodičnan sodný 50%, jodid draselný 50%) 150 μg (100%*), prísady: voda, CO2

*- NRV - denný referenčný príjem minerálnych látok (dospelí)

Odporúčané dávkovanie:
5 kvapiek denne - 150 μg jódu (100%*). Zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie:
Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí! Po otvorením skladovať v chladničke, nie viac ako 2 mesiace. Nezmrazovať!