Inulín prášok 400 g

Obrázok Inulín prášok 400 g
Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému.

23,56 zł s DPH
Výrobca: Natural Pharm

  Odporúča sa:

  • ako náhrada cukrov aj tukov
  • ako zdroj energie pre črevné baktérie
  • má prebiotický účinok
  • pri problémoch s vylučovaním a trávením

Inulín prášok

Obsah balenia: 400 g

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Odporúčané dávkovanie: Inulín je rozpustná vláknina vhodná ako prídavok do jogurtov alebo nápojov (džús, minerálna voda, atď.) v dennej dávke 10 g. Môže sa užívať dvakrát denne po 5 g.

Zloženie (v dennej dávke - 10 g)

 Aktívne látky Obsah *RVH Schválené tvrdenia EU
 Inulín (prebiotická vláknina) 10 g   - -

*RVH - denná referenčná výživová hodnota