Homocysteín (B6 + B9 + B12) tablety 100ks NOVINKA!

Obrázok Homocysteín (B6 + B9 + B12) tablety 100ks  NOVINKA!
Vitamíny B6(folát), B9 a B12 prispievajú k správnej látkovej premene homoycsteínu.

111,07 Kč s DPH
Výrobca: Natural Pharm

 

Vitamíny B6(folát), B9 a B12 prispievajú k správnej látkovej premene homocysteínu.

  

Homocysteín (B6 + B9 + B12)

Výživový doplnok
tablety
Obsah balenia: 100 tabliet

Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne. Zapiť dostatočným množstvom vody.

Zloženie (1 tableta – 300 mg):

Inulín 268,1 mg, Vitamín B6 (pyridoxín) 20 mg (1428% *), Vitamín B12 (kyanokobalamín, obsah 1%) 10 mg (ekvivalent 0,1 mg vitamínu B12 – 4000% *), Vitamín B9 (kyselina listová) 0,4 mg (200% *), Protihrudkujúca látka - Stearan horečnatý 1,5 mg

* - DDD Denná doporučená dávka

Vitamín B6

Komplex vitamínov B je pre činnosť organizmu nesmierne dôležitý a jeho nedostatok môže mať rôzne prejavy. Vitamín B6 - Pyridoxín je rozpustný vo vode. Jeho významným zdrojom sú mäso, mliečne výrobky, celozrnné produkty, banány a kvasnice. Avšak v dnešnej dobe prísun vitamínu B6 klesá, hlavne u mladých ľudí. Vitamín B6 je jeden z najdôležitejších vitamínov v metabolizme proteínov. V našom tele sa nachádza v pečeni, v obličkách, slezine, alebo v mozgu.

Vitamín B9

Kyselina listová je vo vode rozpustný vitamín citlivý na teplo, svetlo (najmä UV žiarenie), kyslík a ťažké kovy. Patrí do skupiny B-komplex. Hlavným zdrojom kyseliny listovej je zelená listová zelenina, strukoviny, ovocie, orechy, niektoré mliečne výrobky, vajcia, kvasnice, z mäsa najmä pečeň. V malej miere je syntetizovaná črevnými baktériami. Taktiež intenzívne slnečné žiarenie redukuje obsah kyseliny listovej v ľudskom organizme.

Vitamín B12

Kobalamín, ako sa tiež vitamín B12 nazýva, má molekulové usporiadanie podobné molekulám hému, ktorý je súčasťou hemoglobínu. Práve pre správnu krvotvorbu červených krviniek je tento vitamín nevyhnutný, podieľa sa však aj na syntéze DNA a na správnom fungovaní nervového systému. Dôležitý je tak pre základné funkcie v tele.

Upozornenie:

Výživový doplnok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom. Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z vyššie uvedených látok.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí! Po každom použití liekovku uzavrite.

Obchodné meno a sídlo výrobcu: Natural Pharm Slovakia s.r.o., Oravická 2616, 02801 Trstená, Slovenská republika

Schválenie ÚVZ SR č. konania 7973/2019

Váha netto: 30 g

Váha brutto: 48 g