Goji (Kustovnica čínska) 500 g

Obrázok Goji (Kustovnica čínska) 500 g
Goji (Kustovnica čínska) je drobné bobuľovité ovocie, oranžovo-červenej farby, ktoré rastie na neveľkých kroch, vysokých okolo 1-3 metre.

38,44 zł s DPH

Goji (Kustovnica čínska)

Obsah balenia: 500 g

Zloženie:

Sušené bobule goji

Goji (Kustovnica čínska) je drobné bobuľovité ovocie, oranžovo-červenej farby, ktoré rastie na neveľkých kroch, vysokých okolo 1-3 metre. Chuťovo sa podobá toto ovocie zmesi jablka, sušených hrozienok a brusníc. Tento zázrak prírody rastie predovšetkým v Číne. Okrem pestovania kustovnice v Číne, sa rozsiahle plantáže nachádzajú v chránených oblastiach Himalájí, v Tibete a v Mongolsku. Plody dozrievajú od júla do októbra.

Goji je bohaté na vitamíny. Plod obsahuje 18 druhov aminokyselín, vrátane všetkých ôsmich esenciálnych (arginín, histidín, iyoleucín, leucín, lyzín, metionín, fenylalanín, taurín, treonín, tryptofán, valín), 21 stopových prvkov (napr. zinok, železo, meď, vápnik, germánium a selén). Gojie je aj veľmi bohatým zdrojom karotenoidov, čo signalizuje aj jeho výrazné červené zafarbenie. Obsahuje dokonca viac betakaroténu, ako mrkva. Taktiež obsahuje vitamíny C, B1, B2, B6,E a beta-sitosterol.

Upozornenie:
Produkt môže obsahovať stopy gluténu, horčice, sóje, orechov a sezamu.

Skladovanie:
Skladujte na suchom a tmavom mieste dobre uzatvorenom obale.

Krajina pôvodu:
Čína

Výživové hodnoty v 100g

Energetická hodnota 1485kJ/350kcal
Tuky 1,1g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 0,5g
Sacharidy 70g
Z toho cukry 44g
Vláknina 2g
Bielkoviny 14g
Soľ 0g

Firma: Natural Pharm Slovakia, s.r.o