Glukóza (Dextróza) prášok 500 g

Obrázok Glukóza (Dextróza) prášok 500 g
Glukóza (hroznový cukor) je určený pre ľudí, ktorí nadmerne fyzicky alebo psychicky zaťažujú svoj organizmus.

9,37 zł s DPH
7,03 zł s DPH
Výrobca: Natural Pharm

Glukóza prášok 500 g

Obsah balenia: 500 g 

Glukóza je monosacharid, ktorý sa bežne vyskytuje v suchej práškovej forme a má bielu farbu. Je známa aj pod názvami hroznový cukor či dextróza.  V tele vzniká rozkladom komplexnejších sacharidov za pomoci kyselín a enzýmov. Po príjme jedla s obsahom sacharidov potrava prejde cez pažerák do žalúdka a následne dochádza k štiepeniu sacharidov na glukózu. Tá sa neskôr z čriev dostane do krvi. Ak má telo dostatok glukózy a prebytok, ktorý je v krvi nepotrebuje, začne ju prioritne ukladať do pečene a svalov vo forme glykogénu. Glykogén je polysacharid, ktorý vzniká spájaním molekúl glukózy a slúži ako „sklad energie“, keď ju tvoje telo bude potrebovať. Ak po čase klesne hladina glukózy v krvi a telo ju bude opäť potrebovať, začne pankreas tvoriť hormón nazývaný glukagón, ktorý premieňa glykogén naspäť na glukózu. Tá sa uvoľní do krvného riečiska a poskytne telu okamžitý zdroj energie.

Upozornenie:
Produkt nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom. Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení.

Skladovanie:
Skladovať v suchu, v dobre uzatvorenom obale pri teplote od +5°C do +25°C. Chrániť pred priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí.

Firma: Natural Pharm Slovakia, s.r.o, Oravická 2616, 02801 Trstená