Ginko biloba 100 g

Obrázok Ginko biloba 100 g
Ginko je symbolom dlhovekosti a silnej imunity. Obsahuje veľké množstvo živín.

64,58 Kč s DPH

 Odporúča sa:

  • - na zlepšenie činnosti mozgových buniek 
  • - na posilnenie sústredenosti 
  • - ako antioxidant

Ginko biloba 100 g

Obsah balenia: 100 g

Ginko je jediným žijúcim reprezentantom čeľade Ginkgoaceae (Ginkovité). Skameneliny dokazujú, že približne pred 150-200 miliónmi rokov boli podobné rastliny značne rozšírené po celom svete. Je teda najstarším stromom vôbec a niekedy je označovaný za živú skamenelinu. Predstavuje jediný živý spojovací článok medzi nižšími a vyššími rastlinami, medzi papraďami a ihličnanmi. Je symbolom dlhovekosti a silnej imunity.
Ginko sa vyznačuje mimoriadnou odolnosťou voči klimatickým zmenám a prírodným vplyvom. Je imúnny voči hubám, plesniam, či priemyselným exhalátom. Nájdete ho hlavne v Japonsku a na malom území v Čechách, kde je vysádzaný ako okrasa v parkoch. Dorastá až do výšky 40 metrov a dožíva sa stovky rokov, niekedy aj 2 000 rokov.
V Číne používa medicína varené plody ginka na liečenie astmy, kašľa a problémov s častým močením. Neodporúča sa však jesť surové plody. Obsahujú látku, ktorá odbúrava vitamín B6, takže ich konzumácia vo väčších množstvách nie je najväčšou výhrou.
Ginko obsahuje bielkoviny, tuk, sacharidy, vlákninu, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok, meď, mangán, kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú, vitamín A, B a C.

Upozornenie:
Produkt môže obsahovať stopy gluténu, horčice, sóje, orechov a sezamu.

Skladovanie:
Skladujte na suchom a tmavom mieste dobre uzatvorenom obale.

Krajina pôvodu:
Čína

Firma:Natural Pharm Slovakia, s.r.o