Diabenal tablety 100 ks AKCIA!

Obrázok Diabenal tablety 100 ks AKCIA!
Diabenal - kombinácia 4 účinných látok vhodných pri PROBLÉMOCH S CUKROVKOU. 1 tableta obsahuje: Gymnema Sylvestre extrakt z listov 25% 100 mg, Moringa extrakt z listov 10:1 25 mg (ekvivalent 250 mg), Momordica extrakt z plodov 10:1 25 mg(*ekvivalent 250 mg), Kurkuma extrakt 25 mg

419,78 Kč s DPH
335,82 Kč s DPH
Výrobca: Natural Pharm

  Odporúča sa:

  • - pri problémoch s cukrovkou
  • - ako antioxidant
  • - pri problémoch s imunitou

Diabenal tablety

Výživový doplnok
tablety
Obsah balenia: 100 tabliet

Gymnema sylvestre je plazivá rastlina, ktorá sa používa v Ajurvédske medicíne už vyše 2000 rokov. Obsahuje saponíny, ktoré potláčajú chť na sladké. Má výrazne sladkú chuť.

Považuje sa za rastlinu so silnými protidiabetickými účinkami. Vo forme čaju Gymnema sa táto bylina používa pri kontrole obezity. Aktívnou zložkou rastliny je skupina kyselín označovaných ako gymnemické kyseliny. Zistila sa možná spojitosť medzi obezitou, gymnemickými kyselinami a diabetom.

Moringa je jednou z najvšestrannejších a najužitočnejších rastlín na Zemi, býva tiež označovaná ako zázračný strom alebo ako strom života. Pôvodne pochádza z Indie, kde je už po tisícročia používaná v ajurvédskej medicíne. Časom sa rozšírila do mnohých tropických a subtropických regiónov celého sveta.

Najúžasnejšie na Moringe je práve množstvo a kombinácia nutričných a medicínskych fytochemikálií zložiek identifikovaných v rôznych častiach rastiny. Asi najviac vyzdvihovaný je obsah vitamínu A vo forme karoténu, vitamínu C, vápnika, draslíka, železa a esenciálnych aminokyselín. Významným atribútom je biologická dostupnosť a vstrebateľnosť čisto prírodných fytolátok v ľudskom organizme. Pri komplexnom pohľade nájdeme v moringe vitamíny B1, B2, B3, ale aj vitamíny rozpustné v tukoch - A, D, E a K a množstvo minerálov – okrem spomínaných aj meď, fosfor, zinok a ďalšie.

Momordica charantia je popínavá rastlina, ktorá sa podobá viniču. Zaujímavosťou sú listy, ktoré sú po okrajoch zubaté. Plody tejto tekvičky sa podobajú našim uhorkám. Mladé tekvičky majú jasnozelenú farbu, symbolom zrelosti je oranžovo-žltý odtieň. Sú bohaté na horčiny, ktoré majú hlavný podiel na chuti týchto plodov.

Inulín - sladká chuť zdravia, je doplnok stravy pre podporu riadneho fungovania tráviaceho systému. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Je to fruktózový polysacharid - rozpustná vláknina rastlinného pôvodu, ktorá má prebiotické účinky. Je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Inulín je diétna vláknina, ktorá nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka a teda neposkytne takmer žiadne kalórie. Má však sladkastú chuť, a tak môže byť použitá na prisladenie potravín.

Upozornenie:
Výživový doplnok je nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z látok uvedenú v zložení. Pri zdravotných problémoch sa pred užitím poraďte so svojim lekárom.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať mimo dosahu detí!

Odporúčané dávkovanie: 2 tablety denne, najlepšie s jedlom.

Zloženie: (1 tableta - 700 mg)

 Aktívne látky Obsah *RVH Schválené tvrdenia EU
 Gymnema lesná (Gymnema Sylvestre) extrakt z listov 100 mg  - -
 Moringa olejodárna (Moringa Oliefera) extrakt z listov 25 mg  - -
 Horká uhorka (Momordica Charantia) extrakt z plodov 25 mg  - -
 Kurkuma (obsahuje 95 % Kurkumínu) extrakt 25 mg  - -
 Pomocné látky
 Inulín, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý

*RVH - denná referenčná výživová hodnota