BIO Matcha zelený čaj prášok 250 g

Obrázok BIO Matcha zelený čaj prášok 250 g
Matcha zelený čaj prášok

10,50 € s DPH

BIO Matcha zelený čaj prášok 250 g

Obsah balenia: 250 g

BIO Zelený čaj prášok je koncentrovaný typ zeleného čaju, ktorý je populárny najmä v Japonsku a Číne, ale svoje miesto si našiel už aj v našich končinách. Odlišuje sa od iných typov čaju tým, že sa nefermentuje, preto sú v ňom zachované všetky vitamíny, minerálne látky, aminokyseliny alebo vlaknina. BIO Zelený čaj prášok sa zalieva 80 °C vodou a následne sa 3 minúty mieša metličkou, najlepšou je bambusová metlička Chasen, môžete však použiť aj ponorný mixér alebo metličku na mlieko. Zelený čaj v prášku je tiež zložkou jedál, pridáva sa do teplej alebo studenej kuchyne, prípadne do dezertov. Jedlu dodá výraznú zelenú farbu a pokrm tiež obohatí o živiny.

Odporúčané dávkovanie:
Tradičný matcha čaj si pripravíte z približne 2 až 4 gramov matcha prášku, ktorý zalejete šálkou horúcej vody. Zelený prášok sa najlepšie rozpustí ak na miešanie použijete najskôr metličku a menšie množstvo horúcej vody. Lyžičkou to ide tiež, ale práve pomocou použitia metličky dosiahnete lahodnú textúru, ktorá je na matcha čaji naozaj niečím výnimočná. 

Upozornenie a skladovanie:
Skladujte mimo dosahu detí. Skladujte na suchom mieste. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Neprekračujte dennú doporučenú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

Krajina: Čína

Firma: Natural Pharm Slovakia, s.r.o, Oravická 2616, 02801 Trstená