Amarantová múka 500 g Expirácia 04/2019!!

Obrázok Amarantová múka 500 g Expirácia 04/2019!!
Expirácia 04/2019!!_______ Amarantovú múku poznajú hlavne tí, ktorí majú bezlepkovú diétu. Vyznačuje sa vysokým obsahom bielkovín a vlákniny, preto je vhodná napríklad aj pre vegetariánov, či vegánov.

2,80 € s DPH
1,80 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

//use fancybox to how nice pop-up Html.AddScriptParts("~/Scripts/jquery.fancybox-1.3.4.pack.js"); Html.AddCssFileParts("~/Content/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.css");
Výrobca: Natural Pharm

Amarantová múka

Obsah balenia: 500 g

Amarantová múka je v našich zemepisných šírkach ešte stále dosť neznáma. Poznajú ju viac menej najmä tí, ktorí majú bezlepkovú diétu, pretože sa využíva ako jedna z náhrad klasickej múky. Okrem tohto pozitíva sa však vyznačuje aj prítomnosťou vysokého množstva bielkovín a vlákniny, preto je vhodná napríklad aj pre vegetariánov, či vegánov.
Amarant, u nás rastlina známa pod názvom Láskavec, je starý poklad. Poznali ju už staré národy Inkov a Aztékov, ktoré sú opradené mnohými legendami. Avšak ako je známe, tieto národy sa obklopovali len tým najlepším a medzi ich poklady preto patrila aj táto obilnina. Zrno Amarantu bolo dokonca ich základnou obilninou a nazývali ju „svätým zrnom“. To teda svedčí o jej skutočnej vzácnosti.

Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote od +5°C do +25°C v dobre uzatvorenom obale. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.

Upozornenie:
Produkt môže obsahovať stopy gluténu, horčice, sóje, orechov, sézamu.

Krajina pôvodu:
India

Výživové hodnoty v 100 g
 Energetická hodnota 1622 kJ/386 kcal
 Tuky 7,5 g
 Nasýtené mastné kyseliny 1,8 g
 Sacharidy 57,5 g
   z toho: cukry 2,2 g
 Vláknina 14 g
 Bielkovina 15 g
 Soli < 0,001 g